بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام برای جلوگیری از هک شدن

بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام برای جلوگیری از هک شدن

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران است به همین دلیل افراد زیادی علاقه دارند هک اینستاگرام را یاد بگیرند و به حساب افراد دیگر دسترسی پیدا کنند. پس باید برای بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام خودمان تلاش کنیم.

از رایج ترین روش های هک اینستاگرام حدس زدن پسورد قربانی است. در این روش هکر یک لیست از هزاران پسورد ترکیبی را تهیه می‌کند و با نرم افزار خاصی به صورت خودکار این پسورد ها را روی پیج اینستاگرام شما را تست می کند تا نهایتاً یکی از پسوردها با پسورد شما تطابق داشته باشد. اما جلوگیری از این روش هک پیج اینستاگرام بسیار ساده است؛ یک پسورد قوی انتخاب کنید.

چگونه امنیت پیج اینستاگرام را بالا ببریم؟

عده ای از افراد برای بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام و جلوگیری از هک شدن اینستاگرام اشخاصی را به صورت ماهانه استخدام می کنند تا وظیفه تامین امنیت پیج اینستاگرام شان را بر عهده گیرند. با خواندن این مقاله می توانید به راحتی و به تنهایی امنیت پیج اینستاگرام خود را بالا ببرید.

انتخاب پسورد قوی و قدرتمند

اولین مرحله برای تامین امنیت پیج اینستاگرام، انتخاب پسورد قوی است. برای ایجاد پسورد قوی و قدرتمند در نظر داشته باشید که از تاریخ تولد، شماره کارت ملی و یا شماره تلفن و اسم های آشنا استفاده نکنید. فرد هکر با استفاده از اطلاعاتی که از شما به دست می آورد لیست پسورد ایجاد می‌کند و با نرم افزار خاصی تک‌تک این پسورد ها را روی پیج شما تست می کند تا یکی نتیجه بدهد.

سعی کنید پسوردی را که ایجاد می‌کنید بیش از ۱۲ کاراکتر داشته باشد و ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک انگلیسی همراه با اعداد و کاراکترهای خاص مانند [email protected]#$%^&*()_+=|}{ باشد.

نمونه پسورد قدرتمند: f<C}~#iG`[email protected]_

اگر برای انتخاب پسورد قوی مشکل دارید می توانید از این سایت استفاده کنید: https://www.lastpass.com/password-generator

البته به یاد هم داشته باشید که پسورد را باید جایی یادداشت کنید چون به خاطر سپردن آن، دشوار است.

ثبت شماره موبایل و ایمیل در اینستاگرام

بعد از اینکه پسورد قوی را انتخاب کردید وارد پیج تان شوید و به Edit Profile بروید. سپس در بخش Personal Information Settings باید ایمیل و شماره تلفنِ فعالِ خود را وارد و تایید کنید. تا اگر نتوانستید در آینده به پیج تان دسترسی داشته باشید امکان بازیابی گذرواژه برایتان مهیا باشد.

فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای یا تایید دو مرحله ای اینستاگرام

با فعال سازی قابلیت تایید دو مرحله ای اینستاگرام؛ برای ورود به اکانت‌تان باید بعد از وارد کردن نام کاربری و گذرواژه، کد ۶ رقمی که اینستاگرام به شماره موبایل شما پیامک می کند نیز وارد کنید.

  1. وارد صفحه تنظیمات پیج اینستاگرام تان شوید.
  2. روی Security کلیک کنید.
  3. وارد بخش Two-Factor Authentication یا احراز هویت دو مرحله ای شوید.
  4. روی دکمه آبی رنگ Get Started بزنید.
  5. Text Message را کلیک کنید.
  6. منتظر پیامک حاوی کد ۶ رقمی باشید.
  7. با وارد کردن کد ۶ رقمی در فیلد مربوطه، تایید دو مرحله ای اینستاگرام شما فعال می‌شود.

سپس یک صفحه به صورت اتوماتیک باز می شود که در بالای آن Recovery Codes نوشته شده است. این کدها را جایی یادداشت کنید یا روی اسکرین شات کلیک کنید تا در گالری تان ذخیره شود. در صورتی که در آینده پیامک اینستاگرام برای تلفن همراه شما ارسال نشد می توانید از این کد های محرمانه برای دسترسی به حسابتان استفاده کنید.

از کجا بفهمیم اینستاگرام هک شده؟

در بخش تنظیمات حساب اینستاگرام تان وارد Login Activity شوید. در این بخش تمام دستگاه های تلفن همراهی که دسترسی به حساب کاربری تان را دارند و ممکن است امنیت پیج اینستاگرام شما را تهدید کنند قابل مشاهده است.

به دلیل اینکه ما در ایران زندگی می‌کنیم و دائما در حال استفاده از VPN هستیم؛ به موقعیت مکانی یا لوکیشن در Login Activity اعتنا نکنید. تنها نام دستگاه موبایل را چک کنید. به فرض مثال شما دارای گوشی آیفون هستید اما در بخش Login Activity مشاهده می کنید که یک گوشی سامسونگ نیز وارد حساب تان شده است. در این زمان روی سه نقطه روبروی نام گوشی کلیک میکنید و با فشردن دکمه آبی Log Out ، دسترسی دستگاه مشکوک را به پیج اینستاگرام تان قطع می کنید.